SPOTLIGHT

  3 mins ago

  🔴LIVE: Portugali – Zvicër

  Portugali – ZvicĂ«r Ă«shtĂ« ndeshja e fundit e fazĂ«s sĂ« 1/8-ve tĂ« finales nĂ« KupĂ«n e BotĂ«s, teska do tĂ«…
  3 mins ago

  Vjosa Osmani: Serbia është pro ruse dhe larg demokracisë!

  Presidentja e KosovĂ«s nĂ« njĂ« deklaratĂ« pĂ«r mediat tha se qasja e SerbisĂ« me BE Ă«shtĂ« e qartĂ«. Sipas saj…
  9 mins ago

  Shkrepje armesh e shpërthime në Veri – “janë aktivuar grupet kriminale”

  Tensionet janĂ« rikthyer nĂ« komunat Veriore tĂ« KosovĂ«s tĂ« martĂ«n, teksa nĂ« disa zona tĂ« Zubin Potok-ut dhe MitrovicĂ«s Veriore…
  14 mins ago

  Milanoviç: Misioni BE-së për ta ndihmuar Ukrainën është ligjërisht i dyshimtë

  PĂ«r presidentin e KroacisĂ«, Zoran Milanoviç, misioni ushtarak i Bashkimit Evropian pĂ«r ta ndihmuar UkrainĂ«n ndaj agresion rus, Ă«shtĂ« ligjĂ«risht…
  18 mins ago

  Scholz në Tiranë: Qasje pozitive për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

  Kancelari gjerman Olaf Scholz deklaroi pas samitit nĂ« TiranĂ« se ai ka gjetur njĂ« qasje mĂ« pozitive midis anĂ«tarĂ«ve tĂ«…

  IN THIS WEEK’S ISSUE

  AROUND THE WORLD

  Back to top button