Lajme

“A është ky apo jo?”, fotoja që policia shqiptare i bëri “Boss-it” turk, i shkuan në orën 8 të mëngjesit

Advertisements
Advertisements

schedule12:13 – 30 Gusht, 2022

Policia shqiptare njoftoi se Fatih Özer, themeluesi i Thodex, i cili ishte në kërkim ndërkombëtar, u kap në Vlorë.

Abcnews.al, ka siguruar edhe fotografinë që policia shqiptare i ka dërguar autoriteteve përkatëse në Turqi për identifikim.

Drejtori i Përgjithshëm i Thodex në arrati, Fatih Özer është kapur në qytetin e Vlorës si rezultat i operacionit të kryer nga policia shqiptare.

Sipas informacioneve të marra policia shqiptare kapi Fatih Ozerin në operacionin që organizoi në orën 08:30.

Ndërkohë vazhdon marrja në pyetje e Ozerit pranë autoriteteve shqiptare. Mësohet se policia shqiptare ka ndaluar 2 persona të tjerë cilët mësohet se kanë qenë në kontakt me Fatih Özerin 3 muaj më parë dhe më pas i kanë lënë të lirë dhe kanë nisur ndjekjen.

Kanë nisur veprimet për ekstradimin e Fatih Özer. /abcnews.al/

Advertisements

Related Articles

Back to top button