Lajme

“Ai që mundohet të hedhë vëllain në gropë bie vetë brenda”, çfarë shkruante autori i krimit të dyfishtë në Tiranë në Facebook

Advertisements

Hamza Muskurti ka vrarë ditën e sotme në Tiranë vëllain e tij Hamza Muskurti dhe kunatën Nora Muskurti.

Duket se shkak i këtij krimi të rëndë brenda familjes kanë qenë prona.

Në datë 13 gusht të këtij viti autori Hamza Muskurti ka bërë një listë të gjatë akuzash drejtuar vëllait dhe kunatës së tij.

Postimi i Hamza Muskurtit në Facebook:

JU QË PO PËRHAPNI ZULLUM dhe FASAD në TOKË nëpërmjet FACEBOOK dhe ËAST UPIT.

JU QË KENI FACEBOOK dhe ËAST UP të rremë apo që ja keni vjedhur FB-kun dikujt tjetër, jeni njëri nga këto persona VISJANA DADA banore në POGRADEC lagja industriale ndërtesa nr 28, ARTUR XHUKELLARI banor në POGRADEC lagja industriale ndërtesa nr 28 i shpallur në kërkim ndërkombëtar, VISJANA letrat për burg i ka cështje ditësh, dhe dëmshpërblim gjithashtu.

Ti DRITAN MUSKURTI i njohur si ALBAN MUSKURTI pronar i NOOR TRAVEL që dërgon njerëz në UMRA në ARABI i bërë LANET (mallkuar) nga NËNA me zemër e me shpirt, haram qumështi i nënës që merresh me të tilla akuza, shpifje, shantazhe, skuthurinash etj…

TI NORA MUSKURTI bashkëshortja e Dritanit (Albanit) nga mllefi që ka për vjehrrën e saj që e ka bërë LANET.

Këto që keni bërë JU i dinë të gjithë njerëzit, FISI, KOMSHINJTË, SHOK, MIQ & Dashamirës të gjithë i dinë cfarë keni bëre ju të dy burrë e grua, TURP për DRITAN MUSKURTI që flet kështu kundër vëllait të tij prej nëne, TURP për NORA MUSKURTI, që flet kështu kundër kunatit të saj.

Populli thotë: Ai që mundohet të hedh vëllain në gropë bjen vetë në gropë.

NËNA nëse vdes do vdes vetëm nga depresioni që po shkaktojnë këto individë familjes tonë dhe 10 familjeve të tjera që ju kanë hy në HAK dhe ju kanë bërë zullum.

Dhe për këtë gjë DRITAN MUSKURTI, NORA MUSKURTI, VISJANA DADA,  ARTUR XHUKELLARI do të mbajnë përgjegjësi para ZOTIT, shtetit dhe njerëzve.

Pra i keni bërë zullum 11 familjeve ato familje kanë vellezër, xhaxhallarë, dajallarë, kushirinjë, që nuk ju a falin këtë që keni bërë se i keni prek nderin dhe krenarinë.

Varr mos pacit kushdo qoftë pas këtyre profileve në facebook që nxirni dhe foto të të tjerëve në fb dhe foto fëmijësh, turp, a keni zemër ju a keni ndjenja tju vijë TURP, haram e pacit hallall nuk e keni sa të jemi gjallë dhe ky haram do tju shoqërroje dhe gjatë vdekjes.

Cështjen tuaj ja kemi lënë ZOTIT të LARTËMADHËRUAR dhe pastaj shtetit me institucionet përkatëse.

Do tju vij dhe ju dita e dhënies së llogarisë.

Amin. Ja ALLAH Ja ALLAH ja ALLAH

Advertisements

/Abcnews.al/

Advertisements

Related Articles

Back to top button