Lajme

Aksident i rëndë, babai humb kontrollin e mjetit, vdes fëmija 6 vjeç, nisen me urgjencë drejt spitalit 3-vjeçarja dhe prindërit

Advertisements

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm ku një fëmijë ka humbur jetën.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Fier-Vlorë në afërsi të fshatit Panaja rreth orës 04:45

albsig

Shtetasi A. M, 33 vjeç, i cili udhëtonte së bashku me bashkëshorten dhe 2 fëmijët, duke drejtuar automjet tip “Benz”, dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë e aksidentit njëri prej pasagjerëve një fëmijë 6 vjeç, ka ndërruar jetë, ndërkohë që drejtuesi dhe 2 pasgjerët e tjerë, shtetasja A. M., 34 vjeçe dhe fëmija tjetër 3 vjeçe, ndodhen në spitalin e Vlorës, nën kujdesin e mjekëve.

Advertisements

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po kryen veprimet e mëtejshme në lidhje me sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Advertisements

Related Articles

Back to top button