Lajme

Aksident i rëndë në këtë vend! Furgoni përplaset me një kafene, plagosen 6 persona

Advertisements

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qendër të Brukselit, ku një furgon është përplasur me një kafene, duke plagosur gjashtë persona.

Drejtuesi i furgonit ka dalë nga automjeti pas ngjarjes pak para orës 13:00 dhe është ende në kërkim.

Advertisements

Nuk është bërë e qartë nëse ishte një aksident apo një sulm, megjithëse dëshmitarët thanë për mediat belge se furgoni hyri nga Rue Saint-Michel, që të çon në një zonë të frekuentuar tregtare.

Advertisements

Related Articles

Back to top button