Lajme

Aksident i rëndë/ Përmbyset autobusi me turistë në Turqi, ka viktima(Video)

Advertisements

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Turqi, ku 5 persona kanë humbur jetën dhe 38 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Autobusi me turistë u nis nga distrikti Tav?anl? i Kütahya në rrethin Mudanya të Bursës,

kur doli jashtë kontrollit në vendndodhjen Kocayayla të rrethit ?negöl të Bursës, rreth orës 08:30 të mëngjesit të djeshëm.

Advertisements

Autobusi përfundoi 20 metra poshtë. Në aksident humbën jetën shoferi dhe 5 pasagjerë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button