Lajme

Aksidenti me 8 të lënduar në Mallakastër, policia: 2 në gjendje të rëndë, njëri prej të plagosurve shtetas italian

Advertisements

Aksidenti në Malas të Mallakastrës

Bilanci i aksidentit të mbrëmshëm në aksin rrugor Fier – Tepelene, në vendin e quajtur Malas ka qenë i rëndë për personat e përfshirë në aksident.

Të dhënat nga Spitali Rajonal Fier dhe të afërm të të aksidentuarve, bëjnë me dije se në aksident kanë mbetur të plagosur 8 persona: nga keta 6 të rritur dhe 2 fëmijë: 2 janë dërguar ne Tirane në gjendje të rëndë, një prej është shtetase italiane.

Për momentin, 1 person është në reanimacin, shtetas italian, dhe 1 tjeter ne observacion.

Advertisements

vijon..

Advertisements

Related Articles

Back to top button