Lajme

Aksidenti tragjik me 1 viktimë dhe 2 të plagosur te “Kodra e Diellit”, merret vendimi për 29-vjeçaren

Advertisements

Gjykata e Tiranës caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” me afat 30 ditor për Elinta Garon, 29 vjeçaren e përfshirë në një aksident me pasojë vdekjen e një personi dhe plagosjen e dy të tjerëve.

Gjatë kësaj kohë do të kryhet ekspertiza auto-teknike e automjetit që ajo drejtonte dhe që u aksidentua në afërsi të Liqenit Artificial, në zonën e “Kodrës së Diellit”.

Advertisements

Garo është përlotur në sallë dhe nuk ka pranuar të ketë qenë duke përdorur celularin në momentin e aksidentit që i mori jetën 60-vjeçarit, Begzan Hyseni.

Advertisements

Related Articles

Back to top button