HomeLajmeAkuza e fortë e gazetarit Kim, premtim KPK: Shkarkoni gjyqtarët nga veriu,...

Akuza e fortë e gazetarit Kim, premtim KPK: Shkarkoni gjyqtarët nga veriu, u zgjas mandatin

Gazetari Basir Çollaku ka hedhur akuza të forta ndaj procesit të vettingut dhe institucionit të KPK-së.

Çollaku shkruan në Facebook, se ambasadorja Yuri Kim u ka dhënë garancinë dhe premtimin se do të ju zgjasë mandatin nëse do të shkarkojnë sa më shumë prokurorë dhe gjyqtarë nga veriu.

Reagimi i Basir Çollakut:

Burime të besueshme nga KPK, bëjnë me dije se shkëlqesitë e tyre amerikane, u kane ofruar garanci për zgjatje mandati deri ne fundvitin 2024.

Përveç kësaj kane marre ofertë qe ne mbyllje te mandatit ata do kenë statusin e anëtarit te Gjykatës se Apelit Tirane ose Administratives nen drejtimin e Dvoranit.

Te gjithë këtë bereqet anëtaret e KPK do e përfitojnë nëse ata shkarkojnë sa me shume gjyqtare e prokurore nga trevat e veriut … sipas merakut Soros.

Sepse te pabindurit vijnë nga bjeshkët.

E kjo lyp ndryshime kushtetuese, te cilat duan dhe votën e opozitës!!!./SYRI.net

Must Read

spot_img