Andi Bushati nuk përmbahet fare/ Po të isha si demokratët do ta nxirrja për br*kësh nga zyra Bashën

0
150

Analisti Andi Bushati, ka komentuar vendimin e kreut te Partisë Demokratike për të përjashtuar nga grupi parlamentuar Sali Berishën.

Bushati thotë se Basha e ka shitur Berishën tek Edi Rama dhe nëse ai do të ishte demokrati do të hiqte kreun e PD-së.

“Po të isha demokrat, do të shkoja nesër aty te zyra e PD, ta nxirrja për brekësh lulzim Bashën jashtë!

Nuk mund të shitet opozita tek Edi Rama. Sot Basha e shiti Berishën te Edi Rama.

Demokratët kanë tre javë, që kanë parë që mediat e paguara nga Rama shpjegonin se si Basha bëhej më i fortë duke e hequr Berishën. Pra, ata që e duan të varrosur PD-në. Kjo i shërben vetëm Edi Ramës“, tha ndër të tjera Bushati.