HomeLajmeArdi Veliu drejt arrestimit nga SPAK

Ardi Veliu drejt arrestimit nga SPAK

Tenderi i uniformave të policisë do të mbetet një nga tenderat më të turpshëm ku vetëm kapelja kushtonte 350 euro.

Fatit të ish-drejtorit të “Policisë Shtetit” Ardi Veliu tashmë i ka ardhur fundi.

SPAK e ka marrë prej kohësh në shqyrtim këtë tender që mban firmën e tij. Burime konfidenciale për PORTALI INVESTIGATIV bëjnë me dije se letrat janë “kopsitur” dhe është çështje kohe deri sa të ekzekutohet vendimi.

SHBA prej kohësh kërkon arrestimin e zyrtarëve të korruptuar dhe radha i erdhi policit nga Tepelena që kapërceu tre grada në shkelje të plotë me ligjin.

Kumbari për ngritje në karrierë do të ishte vetë Fatmir Xhafaj ish-ministri i brendshëm.

Ardi Veliu është skeduar si një zyrtar ikorruptuar dhe pas Adriatik Llallës do bëhet një tjetër kurban.

Must Read

spot_img