Lajme

Arsenal armësh të futura në thasë, policia: Çfarë u zbulua dje në Tiranë

Advertisements

Policia e Shtetit ka dhënë informacion zyrtar lidhur me zbulimin e një sasie armësh ditën e djeshme në Tiranë.

Bëhet me dije se janë sekuestruar pjesë të armëve të ndryshme, dylbi për snajper, një granatëhedhës, karikatorë dhe municion luftarak.

“Më datë 05.10.2022, në rrugën “Besim Fagu”, Tiranë, shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas informacioneve të marra në rrugë operative se disa persona, për shkak të presionit të Policisë, kishin transportuar dhe hedhur në një ambient të jashtëm,

pjesë armësh e municion luftarak, menjëherë kanë ushtruar kontroll dhe kanë gjetur në rrugën “5 Maji”, pjesë armësh të ndryshme (kallashi, mitralozi të lehtë, mitralozi të rëndë, pushke), municione luftarake dhe pajisje optike ushtarake, të futura në thasë”-njofton policia.

Advertisements

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Tiranë, vijon punën për identifikimin e poseduesve të armëve dhe dokumentimin e ngjarjes.

Advertisements

Related Articles

Back to top button