Lajme

Artan Hoxha nxjerr fotot dhe zbulon “folenë” e ardhshme të oligarkëve: Nuk duket e largët dita kur të zbarkojnë me jahtet e tyre luksoze dhe ta kthejnë në resorte betoni si plazhi i Palasës

Advertisements

Gazetari Artan Hoxha shkruan në rrjetin e tij social Facebook për një ishull të virgjër në Meksikë ku mungojnë, ujë, drita, rrugët për makinat apo edhe një shteg këmbësor.

Hoxha shkruan se pavarësisht mungesës totale të kushteve, njerëzit po i zë frika se mos oligarkët do të zbarkojnë një ditë në të këtë ishull të braktisur.

Shkrimi i plotë:

N? takim pune me “boset” lokal në Rio Grande të shtetit Zakatekas në Meksike

N? fakt jam duke pire kafe turke në nje pijetore te improvizuar, në cepin shkembor te plazhit te Krorezes…

Nuk ka as drita dhe as uje, as rruge makine dhe as shteg kembesor, shkohet vetem me gomone ose me anije nga deti.

Pavarsisht mungeses totale te kushteve, po me tregojne se i ka zene frika…

Tani qe ky plazh i virgjer i natyres eshte bere i famshem, nuk duket e larget dita kur oligarket, te zbarkojne me jahtet e tyre luksoze dhe ta kthejne në resorte betoni si plazhi Palases….

Advertisements

Ne fakt, ai superskafi “Iguana”, qe zbarkon nga deti ne toke me zinxhire, eshte pare ta vizitoje shpesh keto kohe….

Advertisements

Related Articles

Back to top button