Lajme

”Atij i ngeli në dorë…”/ Dëshmitarja tregon se çfarë u gjet në çantën e rusit që sulmoi dy ushtarët: Mendova se ishte hajdut

Advertisements

Banorë të Gramshit të cilët kanë qenë dëshmitarë të ngjarjes së rëndë ku u sulmuan dy ushtarët shqiptarë nga shtetasit rusë kanë rrëfyer skenën me të cilën janë hasur. Një prej tyre tregoi se kishte parë 24-vjeçarin rus Mikhail Zorin pak para ngjarjes.

Si ndodhi ngjarja?

Isha te ara. Një person po ngjitej përpjete te vreshti. Kishte çantë në shpinë. Mendova se ishte hajdut dhe mos na vjedh shtëpinë. Shkova në shtëpi dhe pashë më pas që ishin mbledhur shumë. Ai iu kishte shpëtuar atyre, i kishte ngelur çanta në dorë. Pashë që i kishte hedhur spray ushtarëve.

E mësuat kush ishte ky person?

E mësuam më vonë nga mediat që ishin rusë.

A keni parë ju persona të huaj që kanë lëvizur?

Advertisements

Se dimë, e dimë se vinë refugjatë. Ajo makina erdhi dje, si ferrari, ngjyrë portokalli. Më pas makina iu shpëtoi policisë. Kishte hartë në çantë, aparat fotografik. Uzina nuk është funksionale, është shkatërruar që në 97. Ajo uzinë ruhet, nuk futet njeri.

Advertisements

Related Articles

Back to top button