Portali Lajmet Shqip

Sport

🔴LIVE: Portugali – Zvicër

Portugali – ZvicĂ«r Ă«shtĂ« ndeshja e fundit e fazĂ«s sĂ« 1/8-ve tĂ« finales nĂ« KupĂ«n e BotĂ«s, teska do tĂ«…

Read More »
Lajme

Vjosa Osmani: Serbia është pro ruse dhe larg demokracisë!

Presidentja e KosovĂ«s nĂ« njĂ« deklaratĂ« pĂ«r mediat tha se qasja e SerbisĂ« me BE Ă«shtĂ« e qartĂ«. Sipas saj…

Read More »
Lajme

Shkrepje armesh e shpërthime në Veri – “janë aktivuar grupet kriminale”

Tensionet janĂ« rikthyer nĂ« komunat Veriore tĂ« KosovĂ«s tĂ« martĂ«n, teksa nĂ« disa zona tĂ« Zubin Potok-ut dhe MitrovicĂ«s Veriore…

Read More »
Lajme

Milanoviç: Misioni BE-së për ta ndihmuar Ukrainën është ligjërisht i dyshimtë

PĂ«r presidentin e KroacisĂ«, Zoran Milanoviç, misioni ushtarak i Bashkimit Evropian pĂ«r ta ndihmuar UkrainĂ«n ndaj agresion rus, Ă«shtĂ« ligjĂ«risht…

Read More »
Lajme

Scholz në Tiranë: Qasje pozitive për integrimin e Ballkanit Perëndimor në BE

Kancelari gjerman Olaf Scholz deklaroi pas samitit nĂ« TiranĂ« se ai ka gjetur njĂ« qasje mĂ« pozitive midis anĂ«tarĂ«ve tĂ«…

Read More »
Sport

Inter-i synon transferimin e mbrojtësit të Leicester-it

Situata nĂ« repartin e mbrojtjes te klubi i Inter-it nuk Ă«shtĂ« aspak mirĂ«, pasi qĂ« e ardhmja e Milan Skriniar…

Read More »
Lajme

Milanoviç: Misioni BE-së për ta ndihmuar Ukrainën është ligjërisht i dyshimtë, thotë Milanoviç

PĂ«r presidentn e KroacisĂ«, Zoran Milanoviç, misioni ushtarak i Bashkimit Evropian pĂ«r ta ndihmuar UkrainĂ«n ndaj agresion rus, Ă«shtĂ« ligjĂ«risht…

Read More »
Lajme

Washington-i rrit shpresat për mbijetesën e rafinerisë më të madhe të Italisë

Washington-i e ka siguruar RomĂ«n se huadhĂ«nĂ«sit italianĂ« nuk do tĂ« pĂ«rballen me sanksione nĂ«se financojnĂ« njĂ« rafineri nĂ« pronĂ«si…

Read More »
Sport

Formacionet zyrtare të ndeshjes Portugali – Zvicër, e nisin nga fillimi Xhaka e Shaqiri, Ronaldo në bankën rezervë

Portugali – ZvicĂ«r Ă«shtĂ« ndeshja e fundit e fazĂ«s sĂ« 1/8-ve tĂ« finales nĂ« KupĂ«n e BotĂ«s, teska do tĂ«…

Read More »
Lajme

Aksident me vdekje në Tiranë

NjĂ« aksident i rĂ«ndĂ« ka ndodhur pasditen e sotme nĂ« TiranĂ«, nĂ« aksin rrugor ShkozĂ« – TEG. NjĂ« automjet me…

Read More »
Back to top button