Avokati Ngjela trondit me deklaratën për Ilir Metën: Këto jane pushimet e fundit që…

0
62

Avokati Spartak Ngjela i cili njihet si personat qe studion me se miri ligjet dhe dhe kushtetuten Amerikane dhe njekohesisht perkrahes i drejtesise Amerikane si e vetmja fuqi boterore e cila vendos drejtesine ne menyren me te duhur, ka folur rreth ngjarjeve te fundit politike ne shqiperi te iniciuara nga Amerika e para dhe pastaj Bashkimi Europian.

Ngjela u ndal te presidenti Meta dhe tek shpallja non-grata e Berishes ku vuri theksin tek kjo “nisem” e cila eshte vetem fillimi.

Ne vazhden e kesaj do vijojne me dhjetera te tjera eshte shprehur Ngjela.

Ne fillimet e veta, keto dosje te medha dhe te bujshme u lane ne doren e drejtesise shqiptare e cila nuk pati sukses ne finalizimin e hetimit te plote te ketyre dosjeve.

Duke pare keto deshtime te drejtesise Shqiptare dhe vullnetin i cili mungonte, por qe eshte kaq i rendesishem per Shqiperine per te bere perpara, u intregrua Amerika si superfuqi boterore per te vendosur drejtesine ne vend njehere e pergjithmone.