BE njeh “Pasaportën e vaksinimit” të Shqipërisë, reagon Rama: Super lajm!

0
116

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas lajmit miratimit të “Pasaportës Jeshile” të Shqipërisë nga ana e Komisionit Evropian.

Rama e cilëson si një super lajm, teksa shton se është shembull i progresit digjital të vendit.

“SUPERLAJM

Shqiptarët të lirë të lëvizin lirisht në Europë me pashaportën digjitale të vaksinimit

BE aprovon Shqipërinë, Izraelin dhe Marokun, duke dhënë edhe një shembulll kuptimplotë të progresit tonë digjital, për të gjithë ata që dëshirojnë t’u gëzohen edhe arritjeve, përveçse të shohin vetëm të këqija deri edhe ku nuk ka”, shkruan Rama në facebook.