Lajme

Belinda Balluku këshillon qytetarët si të kursejnë energji: Lajini rrobat me 30 gradë

Advertisements

Në kushtet e një krize globale energjitike, zëvendëskryeministrja dhe njëherësh ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku udhëzon qytetarët shqiptarë që të kursejnë energji.

Përmes një postimi në “Facebook”, Balluku këshillon qytetarët që në shtëpi të përdorin lavatriçen sa më pak dhe të lajnë rrobat me 30 gradë.

albsig
Advertisements

“Kursejmë energjinë që ta kemi!”, shkruan Balluku krah videos udhëzuese.

Advertisements

Related Articles

Back to top button