HomeLajme“Berisha i ka shkelur dikujt në kallo”, Çani: Basha fitoi pikë me...

“Berisha i ka shkelur dikujt në kallo”, Çani: Basha fitoi pikë me përjashtimin…

Gazetari Arian Çani ka folur në lidhje me përjashtimin e Sali Berishës nga Partia Demokratike. Ai është shprehur se kreu i PD, Lulzim Basha me përshjashtimin e Berishës ka fituar shumë pikë.

Sipas tij lufta e Berishës me Amerikën është personale, duke thënë se “ai dikujt i ka shkelur në kallo”.

“Nuk i shohim të gjitha letrat. Letrat i shohin vetëm dy aktorët, Berisha dhe Basha. Unë them se na duhet akoma kohë.

Nga informacionet nga disa miq që punojnë për State Department, do të dalë në publik që kjo aferë e amerikanëve kundër Berishës nuk ka të bëjë fare me politikën e jashtme amerikane.

Është aferë personale, Berisha dikujt i ka shkelur në kallo. Kjo pritet të dalë. Është shumë e rëndësishme, kjo luftë e gringove kundër Berishës, është parimore? Apo ështrë luftë se Berisha ka prishur interes të dikujt?

Lul Basha ka luajtur shumë bukur këto tetë vjet, sikur është Berisha që bën çdo gjë. Me këtë akt ai ka firmosur, kryeministër i ardhshëm, pas 2029.

Ky është një serial që do të shohim gjatë. Basha me aktin e fundit që bëri ndaj doktorit ka fituar shumë pikë″, tha Çani ndër të tjera.

Must Read

spot_img