ADS
HomeLajmeBie dëbora e parë, në Shqiperi zbardhet Dardha në Korçë

Bie dëbora e parë, në Shqiperi zbardhet Dardha në Korçë

Pas Kukësit, dëbora e parë ka zbardhur edhe Korçën. Mëngjesin e sotëm shumë fshatra në juglindje të vendit janë zbardhur nga reshjet.

Në Korçë ka pasur dëborë edhe në Shtyllë dhe Panarit. Reshje dëbore ka pasur në malin e Gramozit dhe në Mokër të Pogradecit.

Reshjet nuk kanë qenë të dendura për këtë arsye nuk ka probleme me qarkullimin e makinave.

Must Read