ADS
HomeLajmeBraçe: Po dëgjoj kriminelin Salih në “faltoren” e tij, Kufoma që shëtit...

Braçe: Po dëgjoj kriminelin Salih në “faltoren” e tij, Kufoma që shëtit duhet të kujtojë dallimin

Deputeti socialist Erion Braçe e ka cilësuar ish-kryeministrin Sali Berisha një kufomë që shëtit teksa e akuzohen atë si “argat i Serbisë eksportoi në naftë për makinën e luftës së Millosheviçit”.

Braçe shprehet se fermerët e Divjakës, Lushnjës, Beratit, Fierit dhe Roskovecit e kane fituar betejën me Serbinë.

“Po degjoj kriminelin Salih ne Faltoren e tij; Fermeret e Fierit, Lushnjs do kthehen ne argat ne fusht e Serbis-fjala e tij. Salih, fermeret e Divjakes, Lushnjes, Beratit, Fierit, Roskovecit e kane fituar betejen me Serbine! Eksportet e perimeve tona atje jane deri ne KG e fundit.

Kufoma që shëtit, duhet të kujtoj dallimin.

Ai si argat i Serbisë eksportoi në naftë për makinën e luftës së Millosheviçit, bashkërisht fituan përkohësisht luftrat në Bosnje e Kosovë.

Fermerët e Myzeqesë eksportojnë atje edhe kilogramin e fundit të perimeve që prodhojnë, kanë dituar betejën e eksporteve bujqësore me Serbinë e këdo në kufijtë lindore dhe veriore të këtij vendi”, shkruan Braçe. m.v/abcnews.al

Must Read