Lajme

Brenda po zhvillohej takimi politik! Atentat ndaj deputetit të njohur(Emri+Foto)

Advertisements

Disa persona kanë qëlluar me armë zjarri ndaj zyrës së Francesco Cannizzaro. Tgcom raporton se tre të shtëna pistolete të kalibrit.38 kanë rënë në dritaren e sekretariatit politik të Francesco Cannizzaro, një deputet i Forza Italia i rikandiduar në zgjedhjet politike të 25 shtatorit.

Ngjarja ka ndodhur jo shumë larg selisë së Këshillit Rajonal të Kalabrisë. Brenda ambienteve po zhvillohej një takim politik ku merrte pjesë edhe vetë Cannizzaro me disa nga bashkëpunëtorët e tij. Asnjë nga personat e pranishëm nuk u lëndua.

Hetuesit po përpiqen të rindërtojnë dinamikën e të shtënave. Plumbat mbetën të mbërthyer në dritaren e xhamit, e cila nuk ishte e blinduar, por vetëm e përforcuar, dhe kjo nuk lejonte që të shtënat të arrinin në brendësi të dhomës. Hetimet janë në dorën e ekipit hetimor, por nuk përjashtohet që prokurori Giovanni Bombardieri të vendosë t’i besojë dosjen DDA-së.

Advertisements

Policia po mbledh elemente për të kuptuar nëse kërcënimi lidhet me fushatën elektorale.

Advertisements

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker