Lajme

Vuçiç: Nuk e di pse Kurti do tensione çdo javë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka thënë se është duke i përcjellur zhvillimet në Kosovë, pasi u raportua se në…

Read More »

Nëna e 31 vjeçarit i kërkon falje Berishës: Ka probleme të shëndetit mendor, nuk është përdorur nga asnjë parti

Ermira Kaçaçi, nëna e 31-vjeçarit që goditi me grusht kreun e PD-së Sali Berisha në protesëtn e opozitës është shprehur…

Read More »

Shpërthime në veri të Kosovës

Dy shpërthime u dëgjuan pasditen e së martës në Zubin Potok – komunë e banuar me shumicë serbe në pjesën…

Read More »

33 vende, 33 pika dakordësimi dhe një Samit historik i Tiranës

Një samit historik, për të parën herë i mbajtur në Ballkanin Perëndimor, pikërisht në Tiranë, ku liderët evropianë dhe ata…

Read More »

Begaj takim me Kryeministrin e Kroacisë, në fokus raporti mes vendeve

Presidenti i Republikës Bajram Begaj ka pritur Kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenković, i cili ndodhet në Tiranë për të marrë…

Read More »

‘Kreva porosinë e një vllau mysliman’/ Sali Berisha zbulon çfarë tha i tha ai që e grushtoi dhe trondit me informacionin për 31-vjeçarin: I sëmuri mendor ka rinovuar patentën

Kreu i PD Sali Berisha ka akuzuar Kryeministrin Rama dhe konkretisht ish-drejtorin e Policisë Ardi Veliu, se kanë përdorur agresorin…

Read More »

Çfarë po ndodh? Sulmoi Berishën me grushta, policia rrethon me urgjencë shtëpinë e agresorit, fqinjët rrëfejnë të vërtetën për 31-vjeçarin

Policia ka rrethuar banesën e Gert Shehut, 31- vjeçarit që qëlloi me grusht kryedemokratin Sali Berisha, gjatë protestës së organizuar…

Read More »

“Marrëveshjet e mëparshme të zbatohen që të gjitha”, pajtimi i arritur në Samitin e BE-së në Tiranë, nënshkruar nga Osmani e Vuçiç

Nga gjithsejtë 33 pika të deklaratës së përbashkët të nënshkruar nga liderët e Bashkimit Evropian dhe atyre të Ballkanit Perëndimor…

Read More »

Presidenti i Republikës dënon sulmin ndaj Berishës: Të zbardhet sa më shpejtë!

Presidenti Bajram Begaj dënon sulmin fizik ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha këtë të martë në protestë. Begaj i konsideron këto akte…

Read More »

Kulisat e mediave/ Rama dhe Fuga heqin qafe Met-in e Topit

Zakonisht, kur në Shqipëri vinin delegacione të një rëndësie të veçantë, publiku shqiptar ishte mësuar që pyetjen e parë ‘të…

Read More »
Back to top button