Shendetsi

E preferuar edhe nga shqiptarët, kjo është ëmbëlsira më e vjetër në botë

Ishte një ditë e ftohtë janari dhe me shi në Stamboll dhe unë po kërkoja frymëzim në Goreme , një…

Read More »

​BioNTech: Vaksina kundër kancerit mund të jetë e disponueshme deri në vitin 2030

Duke folur si i ftuar në “E diela me Laura Kuenssberg” të BBC-së, profesori Ozlem Turedzi tha se ata besojnë…

Read More »

Çfarë nuk duhet të bëjmë pas ndarjes?

Pas ndarjes nga partneri është e natyrshme që instinktivisht të dëshironi të shmangni, mohoni, mbuloni dhe/ose shtypni dhimbjen tuaj kur…

Read More »

Të bardhë apo të zezë? Sipas ekspertëve kjo bukë është më e shëndetshmja

Kur bëhet fjalë për bukën gjthmonë jemi në dilemë nëse duhet ta konsumojmë të bardhë apo të zezë, për shkak…

Read More »

Ky është kuptimi i nishaneve në fytyrë dhe trup për personalitetin tuaj

Sado e habitshme që mund të tingëllojë, nishanet janë lidhur me plakjen më të ngadaltë. Shumë nishane në lëkurën tuaj…

Read More »

Shkenca jep përgjigjen: A duhet të pimë ujë kur zgjohemi?

Pirja e ujit ka përfitime të rëndësishme për shëndetin tonë të përgjithshëm, sipas drejtoreshës së lartë të kërkimit klinik global…

Read More »
Back to top button