Lajme

Çmendet moti! Përmbyten rrugë e shtëpi, autoritetet u bëjnë thirrjen e fortë qytetarëve (VIDEO)

Advertisements

foto ilustruese

Britania e Madhe është “pushtuar” nga stuhitë dhe shirat e mëdha prej dy ditësh, ku ka shkaktuar dhe përmbytje në disa rrugë dhe ndërtesa.

Ndërkohë që autoritet ju kanë bërë thirrje banorëve që të tregohen të kujdesshëm pasi situata meteorologjike paraqitet mjaft e rëndë.

Gjithashtu si pasojë e motit të keq dhe shkarkesave elektrike janë dëmtuar disa banesa dhe shtëpi.

Advertisements

Një hekurudhë është përmbytur, si dhe dhjetëra fluturime janë anuluar në Londër për shkak të motit të keq.

Advertisements

Related Articles

Back to top button