Lajme

Deputeti bën “gara shpejtësie” në rrugë, kërcënon policët pasi i kërkuan patentën

Advertisements

Një deputet grek ka bërë një sërë parakalimesh të gabuara dhe manovra të rrezikshme në rrugë.

Ngjarja ka ndodhur në Kretë dhe sipas Protothema.gr, ai ka kërcënuar edhe policët që i kanë kërkuar patentën.

Ndërkohë atij i është marrë patenta dhe i janë hequr targat e makunës pas shkeljeve të bëra.

Po sipas Protothema.gr, ai ka rrezikuar për të shkaktuar një aksident të rëndë.

Ngjarja më saktësisht ka ndodhur në autostradën Chania-Rethymno mesditën e së shtunës, 20 gusht, ku deputeti po lëvizte në lartësinë e kryqëzimit të Kalyvos, duke bërë katër parakalime të njëpasnjëshme të paligjshme dhe duke lëvizur kundravajtje.

Presidenti i Oficerëve të Policisë së Chanias dhe komandanti i Policisë Rrugore të BAKK-së konfirmoi ngjarjen për zarpanews.gr dhe deklaroi se do të zbulojë emrin e deputetit.

“Policët e ndaluan për të konfirmuar shkeljen, pa e ditur se kush është. Por ai filloi t’i kërcënonte”, tha Xanthoudakis.

Advertisements

Kryetari i oficerëve të policisë i bëri thirrje deputetit që të dalë dhe të kërkojë falje publike për situatën e krijuar.

Advertisements

Related Articles

Back to top button