Lajme

Djali vret babanë në Mallakastër, flet kryeplaku: E dinim që ishte i sëmurë, por s’ka pasur probleme

Advertisements

Kryetari i fshatit, Kastriot Hysenaj ka treguar për mediat se 30-vjeçari i cili vrau të atin, Mariglen Muhametaj edhe pse vuante nga probleme të shëndetit mendor, nuk njihej si njeri problematik teksa thekson se i riu ishte njeri i qetë dhe i mbyllur në vetvete

‘Nuk ka qenë problematik. E dinim që ishte i sëmurë, por s’ka pasur probleme, as në shtëpi as në fshat’- është shprehur Hysenaj.

Advertisements

Forca të shumta policore janë në kërkim të 30-vjeçarit, Mariglen Muhametaj i cili vrau mbrëmjen e kaluar të atin, 73- vjeçarin Qemal Muhametaj në fshatin Greshicë të Mallakastrës. Policia dyshon se autori vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Advertisements

Related Articles

Back to top button

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker