Drejtoi dje për herë të parë seancën plenare, Lindita Nikolla ende e pamësuar me detyrën e re: O vajzë hajde më ndihmo pak

0
71

Lindita Nikolla drejtoi sot për herë të parë seancën plenare në Kuvend, një detyrë aspak e lehtë, aq më tepër pasi u pa se opozita vijon me ‘zakonet’ e vjetra.

Teksa iu desh të përballej me akuzat e Bashës dhe bojkotin që PD dhe aleatët braktisën sallën, Nikolla kërkoi ndihmë për të vijuar seancën.

Ende e pamësuar me detyrën e re, në një moment ajo dëgjohet teksa thotë me zë të ulët: “Hajde më ndihmo pak, o vajzë hajde më ndihmo, për integrimin, ma gjej pak këtu”.