Lajme

E trishtë! Ndahet nga jeta ish presidenti i njohur

Advertisements

Është ndarë nga jeta Mikhail Gorbachev, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik. Mësohet se ai ka ndërruar jetë në Moskë në moshën 92-vjeçare.

Sipas agjencisë ruse të lajmeve, Gorbaçov ka humbur betejën me një sëmundje të rëndë.

Mikhail Gorbachev, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik para shpërbërjes së tij, ka vdekur në Moskë në moshën 92-vjeçare, sipas deklaratave zyrtare.

Gorbaçovi, sundimi i trazuar i të cilit lidhej me termat perestrojka dhe glasnost (reformë dhe hapje) vdiq pas një sëmundjeje të gjatë, njoftuan agjencitë shtetërore ruse të lajmeve.

Advertisements

“Mikhail Sergeevich Gorbachev vdiq këtë mbrëmje pas një sëmundjeje të rëndë dhe të zgjatur,” tha Spitali Klinik Qendror, sipas RIA / Novosti të martën.

Advertisements

Related Articles

Back to top button