Lajme

E trishtë/ Pësoi arrest kardiak, ndërron jetë autori dhe gazetari i njohur (EMRI+FOTO)

Advertisements

Nicholas Evans, autori i njohur anglez i “Pëshpëritjes së kuajve, ka vdekur në moshën 72-vjeçare pas një ataku kardiak.

Autori, skenaristi dhe gazetari ndërroi jetë të martën papritur, konfirmoi sot agjencia e tij letrare.

Një deklaratë e bërë publike mëngjesin e sotëm tha:

Advertisements

“Agjentët janë shumë të pikëlluar për të njoftuar vdekjen e papritur të autorit të njohur Nicholas Evans, i cili vdiq papritur të martën e kësaj jave pas një ataku në zemër, në moshën 72-vjeçare.”

Advertisements

Related Articles

Back to top button