Lajme

“Ec, ec se e çanë ata or ti”/ Tentuan të iknin në Angli, shqiptarëve u dështon plani, policia franceze u shpon gomonen dhe…(VIDEO)

Advertisements

Një video është publikuar në mediat e huaja, ku disa shqiptarë tentojnë të kalojnë me gomone në Angli, por policia u prish planet.

Në përpjekje për të kaluar nga një plazh afër Dunkirk në video shihet se ata janë sulmuar me spraj nga efektivët për të mos lejuar largimin e tyre.

Advertisements

Sipas Channel 4 Neës në grupin e emigrantëve ishin shqiptarë po ashtu edhe kurdë irakianë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button