Lajme

Emigrantët kthehen për pushime, radhë kilometrike mjetesh në Kakavijë, shkak mungesa e sporteleve nga pala greke

Advertisements

Emigrantë të shumtë po kthehen në atdhe për të shijuar pushimet në vendin e tyre.

Bëhet me dije se ka fluks dhe se janë krijuar radhë të gjata mjetesh nga Greqia në Shqipëri.

Mësohet se shkak i këtij fluksi është bëra pala greke, pasi edhe pse ka fluks ata vijojnë të punojnë vetëm me dy sportele.

Advertisements

4 kilometra ka shkuar radha e makinave nga Greqia në Shqipëri. Në palën shqiptare situata është e qetës pasi punohet me katër sportele në hyrje dhe tre në dalje.

Advertisements

Related Articles

Back to top button