ADS
HomeLajmeErdhi vjeshta Parashikohen shira të mëdhenj dhe rënie e temperaturave…

Erdhi vjeshta Parashikohen shira të mëdhenj dhe rënie e temperaturave…

Për ditën e enjte (sot) moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira të cilat në ekstremin veriore pritet të pasohen nga reshje lokale shiu.

Era do të fryjë nga jugperëndimi-juglindja me shpejtësi mesatare 1 deri 7m/sek. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë, shkruan Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 12°C deri në 29°C;

zonat e ulëta 13°C deri në 31°C;

zonat bregdetare 14°C deri në 30°C.

Must Read