Lajme

Euro dhe Dollari e mbyllin Gushtin të zhvlerësuar/ Kursi i këmbimit, 31 gusht 2022

Advertisements

Përgjatë gjithë muajit Gusht monedhat e huaja kanë qenë të zhvlerësuar përballë Lekut.

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 116 lekë dhe shitet 117.5 lekë.

Euro sot blihet me 116.8 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 135.3 lekë, dhe shitet me 137.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.8 lekë, shitet me 120.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 90 lekë.

Advertisements

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Advertisements

Related Articles

Back to top button