Lajme

Euro e mbyll javën dobët/ Kursi i këmbimit, 19 gusht 2022

Advertisements

Sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 115.5 lekë dhe shitet 117 lekë.

Euro sot blihet me 116.8 lekë në shitje, sot këmbehet me 117.6 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.5 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 120.4 lekë, shitet me 121.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88.5 lekë dhe shitet me 90.3 lekë.

Advertisements

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Advertisements

Related Articles

Back to top button