Lajme

Familja nga Kosova po ktheheshin nga Turqia, si ndodhi aksidenti ku humbi jetën 6-vjeçari, makina përfundoi përmbys (EMRAT)

Advertisements

Detaje të reja kanë dalë lidhur me aksidentin e rëndë të ndodhur gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në aksin rrugor Fier-Vlorë, ku humbi jetën një fëmijë 6 vjeç.

Buime për mediat bëjnë me dije se drejtuesi i mjetit, Andi Mithi, 33 vjeç, i cili udhëtonte së bashku me familjen pasi ishin kthyer nga Turqia, humbi kontrollin e makinës dhe si pasojë mjeti u përplas me trafikndarësen dhe u kthye përmbys.

albsig
Advertisements

Ndërkohë, të plagosur kanë mbetur drejtuesi i mjetit, bashkëshortja e tij, Albana Mithi dhe fëmija tjetër 3 vjeç. Ata janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore, ndërkohë ende nuk dihet gjendja e tyre.

Advertisements

Related Articles

Back to top button