Lajme

Feston sot ditëlindjen, s’do ta besoni sa vjeç bën Rudina Magjistari

Advertisements

Sot është ditëlindja e moderatores të mirënjohur, Rudina Magjistari. Rudina Magjistari u lind në Tiranë më 26 gusht 1975 dhe sot feston 47-vjetorin e lindjes.

Ajo ka nisur karrierën e saj në televizion që në moshën 15-vjeçare, duke realizuar dhjetëra e dhjetëra programe dhe formate televizive.

Prej vitesh drejton programin e saj të përditshëm shumë të ndjekur në TV Klan, i cili fillimisht u quajt “Takimi i Pasdites”.

Advertisements

Pas një viti tërheqje nga ekrani, për arsye se lindjes së vajzës së saj Mia, prej shtatorit 2016 ajo është rikthyer me programin e saj të përditshëm, i cili filloi të mbajë emrin e saj, “RUDINA”.

Advertisements

Related Articles

Back to top button