Lajme

Fiket zjarri në fabrikën e sfungjerëve në Kombinat, një punëtor i asfiksuar përfundon në spital

Advertisements

Forcat zjarrfikëse  kanë bërë të mundur shuarjen e  zjarrit që ra sot në fabrikën e sfungjerëve në Kombinat.

Flakët e zjarrit kanë përfshirë fabrikën e sfungjerëve në Kombinat, të cilat rrezikuan banesat dhe bizneset, të cilat ndodhen pranë banesës.

albsig

Si pasojë e tymit që u përhap në zonë, mësohet se një puëntor i fabrikës është asfikduar dhe është dërguar me urgjencë në spital.

Njoftimi i plotë: Tiranë/Informacion paraparak:

Më datë 30.08.2022, në “Misto Mame”, ka rënë zjarr në një magazinë me materiale sfungjeri dhe si pasojë ka vetëm dëme materiale.

Advertisements

Në vendngjarje ndodhen forcat zjarrfikëse të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Vijon puna nga grupi hetimor për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.

 

Advertisements

Related Articles

Back to top button