Floriana Garo: Skema e mashtrimit të Fiks Fare shënon një rekord të ri! Ja çfarë ndodhi me firmën e falsifikuar

0
27

Drejtorja e Komunikimit në Foltoren e ish-kryeministrit Sali Berisha, Floriana Garo, ka reaguar ndaj një tjetër video të transmetuar nga Fiks Fare, lidhur me procesin e mbledhjes së firmave të delegatëve për Kuvendin Kombëtar të 11 dhjetorit.

Për të dytën ditë radhazi, pas asaj të Sarandës, Garo sqaron se formulari i gazetares që paraqitet si delegate, griset dhe hidhet në kosh pas verifikimeve.

E njëjta gjë ka ndodhur edhe në Fushë Krujë.

Reagimi

Skema e mashtrimit te Fiks shenon nje rekord te ri!

Gazetarja dhe emisioni Fiks Fare kane marre persiper nje mision te ri ne mbeshtetje te peng-kryetarit te PD.

Ajo kerkon nje formular duke mashtruar dhe duke u paraqitur si delegate. Per te sqaruar:

1- Menjehere pas firmes dhe verifikimit se gazetarja eshte delegate e rreme- krejtesisht FAKE, formulari i firmosur prej eshte grisur dhe hedhur ne kosh.

2- Ajo duke e ditur kete nuk shkon te verifikoje nese emri i saj gjendet ne listen e deges se Fushe-Krujes, pasi e di se ai nuk ndodhet, e me siguri do te skuqej nga turpi per investigimin e mashtrimin qe bejne si staf me vetedije te mjere.