HomeLajmeFoltorja e Berishës, qytetari vjen nga Kosova: Dy burra ka Shqipëria, ju...

Foltorja e Berishës, qytetari vjen nga Kosova: Dy burra ka Shqipëria, ju dhe Rugovën

Një qytetar nga Kosova mori pjesë në “Foltoren për PD”, të ish-kryeministrit Sali Berisha në Kukës.

Qytetari, u shpreh se vinte nga Rugova dhe shtoi se ishte një ushtar i liderit historik të Kosovës Ibrahim Rugova, Qytetari tha se vetëm dy burra ka nxjerr Shqipëria, Sali Berishën në Shqipëri si dhe Ibrahim Rugovën në Kosovë.

“I madhi profesor doktor Sali Berisha. Vi nga Kosova, një ushtar i vogës i Ibrahim Rugovës.

Do t’i drejtohem masës me dy fjali. Dy burra i kishte shqiptaria, një në Shqipëri Sali Berisha, një në Kosovë doktor Ibrahim Rugova.

Kam një dëshirë të tu përshëndes për të afërmi,” tha qytetari.

Must Read

spot_img