‘Goran zemra ime…’/ Drejtori i Ramës nuk i ndal provokimet me Bregoviçin

0
46

Edhe pse revolta popullore ishte e madhe që këngëtari serb Goran Bregoviç të mos performonte në Festën e Birrës në qytetin e Korçës, kjo gjë nuk u mor parasysh.

Ai erdhi performoi dhe pse nën tymin e gazit lotsjellës.

Por për drejtorin e i DPSHTRR, Blendi Gonxhe është gjithçka ndryshe në lidhje me këngëtarin serb.

Pëlqimin që ai ka për Bregoviçin e ka treguar dhe në zyrën e tij.

Ai ka personalizuar një targë madje me emrin e tij të shoqëruar me një zemër në fund dhe foton e ka postuar në llogarinë e tij në Instagram.

“Qoka për Bregoviçin”- shkruan Gonxhe në ‘Instastory’ i cili edhe më herët ka mbështetur ardhjen dhe performimin e tij.

Kujtojmë që bileta për të parë Bregoviçin ishte një mije lekë të vjetra./Syri.net