Lajme

Greqia lëkundet nga një tërmet i fortë

Advertisements

Disa zona te Greqise jane zgjuar kete te diele nga lekundjet e forta te tokes.

Termeti ka qene me magnitudë 4.8 ballë të shkallës Rihter dhe është regjistruar në orën 06:25 (me orën lokale).

Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra e tërmetit ka qene 27 kilometra në veri-verilindje të Vatheos Samos, zone e cila ndodhet perballe brigjeve turke.

Thellësia fokale e lekundjes ka qene 11.8 kilometra.

Advertisements

Mediat greke bene me dije se nga te dhenat e para nuk ka pasur raportime per te lenduar dhe deme materiale.

Advertisements

Related Articles

Back to top button