HomeShendetsiHudhra është një ushqim i mrekullueshëm për organizmin për 4 arsye themelore!

Hudhra është një ushqim i mrekullueshëm për organizmin për 4 arsye themelore!

Për hudhrën flitet prej vitesh, sepse është shumë e mirë kundër gripit dhe për forcimin e imunitetit.

Një shtesë dietike e fuqishme që është treguar të jetë veçanërisht e fortë në luftimin e infeksioneve, mbron në mënyrë efektive kundër baktereve patogjene, viruseve dhe parazitëve rezistentë ndaj ilaçeve, dhe është gjithashtu e mirë kundër infeksioneve kërpudhore.

Hudhra ka efektin e saj më të mirë në formë të freskët ose të shtypur.

Në formë të gatuar, është më mirë për mbrojtjen e enëve të gjakut.

Ndërsa një erë e fortë mbetet në gojë pas konsumimit të saj, shumë ende preferojnë ta marrin në formë pluhuri.

Madje përdoret në dermatologji dhe për të përmirësuar rritjen e flokëve, mund ta gjejmë në preparatet kozmetike.

Efektive dhe kundër plakjes, e kombinuar me përsosmërinë më të madhe natyrore, mjaltë.

Sidoqoftë, dihet më pak se ky super ushqim është një aleat ideal në luftën kundër herpesit dhe kandidisë.

Për herpesin, pastroni një thelb hudhër, priteni përgjysmë dhe fërkojeni zonën e problemit 2 deri 3 herë në ditë.

Në rast të kandidisë, do të ishte mirë të konsumoni dy thelpinj të freskët të hudhrës me ndonjë pjatë kryesore në ditë.

Must Read

spot_img