Lajme

I FUNDIT/ Aksident i rëndë në vend, 3 persona me urgjencë në spital

Advertisements

Aksident me pasojë lëndimin e tre personave në autostradën Lushnje Fier në vendin e quajtur Bishqem.

Një mjet me targa të republikës së Kosovës 01 639 hq është përplasur me një mjet me targa aa873xn. Shpejtësia e madhe me të cilën udhëtonin të dy mjetet në kohën që janë prekur me njëra tjetrën ndoshta në tentativë parakalimi të mjetit Opel me targa të Kosovës ka shkaktuar përplasje me trafikndareset e të dy mjeteve. Nga shpejtësia mjetet kanë përfunduar me qindra metra larg njëri tjetrit. Policia e qarkullimit rrugor në vendngjarje po disiplinon në trafikun dhe po merren me dokumentimin e aksidentit.

Advertisements

Te lënduarit janë transportuar me urgjencë në spitalin e Lushnjes dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Advertisements

Related Articles

Back to top button