Lajme

I fundit! Denoncimi i xhaxhait, policia po heton pistën e rrëmbimit të Ervis Martinajt

Advertisements

Pas denoncimit të xhaxhait të Ervis Martinaj, se familja ka humbur kontaktet me të mësohet se Prokuroria e Kurbinit po heton për akuzen e rrembimit për te shumëkërkuarin e policisë.

Burime per gazetaren Klodiana Lala thane se per dyshimet për rrëmbim janë nga Policia e Lezhës.

Në këtë mënyrë prokuroria ka mundësi të kryejë veprime hetimore, pasi në rastin e një të shumërkuari nuk ka largim nga banesa.

Për këtë rast policia veç kallëzimit të Faik Martinaj nuk ka prova të tjera në lidhje me ngjarjen.

Në denoncimin që u bë publik ditën e djeshme xhaxhai i Ervis Martinaj tha se janë njoftuar nga një i afërm se nipi i tij është zhdukur dhe se nuk kishte kontakte me te.

Advertisements

Ndërkohë xhaxhai shprehet se familja ka dyshime se Ervisit mund ti ketë ndodhur diçka e keqe nga grupe kriminale qe kërkojnë ta eliminojnë.

Advertisements

Related Articles

Back to top button