Lajme

I fundit! Ilir Meta përfundon në SPAK, nisin hetimet për ish-presidentin

Advertisements

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka nisur hetimet për ish-presidentin Ilir Meta.

Advertisements

Burimet bëjnë me dije se kreu i SPAK, Arben Kraja i është drejtuar me një letër Komisionit Qëndrr të Zgjedhjeve. SPAK ka kërkuar formularin e dekriminalizimit për Metën, pas një padie në strukturën e posaçme.

Advertisements

Related Articles

Back to top button