Lajme

jendet pa shenja jete 35-vjeçari, viktima është person me precedentë të mëparshëm kriminalë, dyshohet se…

Advertisements

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Dimal, ku një 35-vjeçar dyshohet se i ka dhënë fund jetës, duke pirë një dozë të fortë “fostoksine”.

Mësohet se 35-vjeçari është gjetur i shtirë në dysheme nga familjarët, të cilët e kanë transportuar në Spitalin Rajonal Berat, në gjendje të rëndë.

Ai ka ndërruar jetë 2 orë pas mbërritjes në spital dhe trupi i pajetë është dërguar në morgun e Spitalit të Beratit, ku do ti nënshtrohet ekspertizës mjeko-ligjore.

Viktima Dashnor Oshafi është një fermer në Samaticë, aktivist i njohur për të drejtat e fermerëve dhe i pranishëm në çdo protestë.

Dashnor Oshafi është edhe një person me precedent kriminal, i arrestuar në vitin 2016, pasi Gjykata e Napolit në Itali kishte caktuar për të masën e sigurisë “arrest me burg” për veprat penale “Grup i strukturuar kriminal”, “Shfrytëzim prostitucioni”, “Trafikimi i qenieve njerëzore” dhe “Emigracion i paligjshëm”.

Advertisements

Emri/ 35-vjeçari pi fostoksinë dhe i jep fund jetës, viktima është person me precedentë të mëparshëm kriminalë. Ende nuk dihen shkaqet dhe rrethanat që e kanë detyruar 35-vjeçarin ti jap fund jetës, duke u vetëhelmuar. Burimet zyrtare policore bëjnë me dije se, grupi hetimor është duke punuar për zbardhjen e kësaj ngjarjeje.

Advertisements

Related Articles

Back to top button