Lajme

Kapet me lëndë narkotike dhe vaj hashashi, arrestohet ish-polici në Kuçovë

Advertisements
Advertisements

schedule22:30 – 29 Gusht, 2022

Oficerët e antidrogës kanë arrestuar mbrëmjen e sotme një ish-punonjës policie në Kuçovë.

Ish-polici Sokol Dardha, 49-vjeç është arrestuar gjatë një operacioni në lagjen “1 Maji” të qytetit të Kuçovës, ndërsa inspektorët e antidrogës po kryenin një operacion.

Gjatë kontrollit atij ju gjetën në makinën tip Ford 10 doza lënde narkotike dhe vaj hashashi, por ende nuk konfirmohet lloji i lëndës narkotike.

Dardha ka punuar në Policinë e Shtetit deri në vitin 1997. Ai sapo ka mbërritur në ambientet e DVP Berat ku edhe do të merret në pyetje në lidhje me aktivitetin e tij kriminal.

Egjipti i lashtë na kanë lënë trashëgimi imazhe të piramidave të larta, mumjeve të pluhurosura dhe mureve të mbuluara me hieroglife, simbole që përshkruajnë njerëz, kafshë dhe objekte me pamje të pazakontë. Këto simbole të lashta – alfabeti i lashtë egjiptian – kanë pak ngjashmëri me alfabetin latin, të cilin njohim sot.

 

Advertisements

Related Articles

Back to top button