Kastriot Myftaraj i nxjerr bojën ministres së Ramës Je martuar me burrë serb

0
1284

Procesi i votimit u shoqërua nga tensione të shumta në radhët e demokratëve të cilët nuk ishin aspak dakord dhe në shenjë kundërshtimi, grisën të gjithë fletat e votimit.

Ndërkohë lidhur me zgjedhjen e Lindita Nikollës në krye të Parlamentit të ri ka reaguar edhe gazetari i njohur Kastriot Myftaraj.

Në një postim në rrjete sociale, ky i fundit evidenton lidhjet që Nikolla ka me Serbinë, pasi është martuar me një burrë “prindërit e të cilit quhen Serbin dhe Slloba”, duke aluduar kështu se në Beograd është mirëpritur zgjedhja e saj dhe se Rama ka dashur të kënaqë pikërisht Vuçiçin dhe homologun e saj serb Daçiç, kryetarin e parlamentit të Serbisë.