Lajme

Këmbimi valutor/ Ja me sa shitet dhe blihet dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Advertisements

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë me 115.5 lekë dhe është shitur me 116.9 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Sakaq monedha evropiane vijon tw mbetet nw pozita tw dobwta. Ajo blihet me 116.7 lekë dhe shitet me 117.5 lekë.

Paundi britanik ka shënuar një rënie të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm, k

u në tregun valutor blihet me 136.4 lekë dhe shitet me 138.5 lekë.

Advertisements

Franga zvicerane ka regjistruar një rritje të ndjeshme të vlerës pasi në raport me javën e shkuar është blerë sot me 120.4 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Advertisements

Related Articles

Back to top button